O NÁS

Říká se, že do dřevěného domu za řekou jezdila mladá malířka, kterou ostatní hosté oslovovali "naše malá čertice".

Základ dřevěného domu je starší než 200 let a pension Čertice je dokladem stavitelství z počátků cestovního ruchu pod Sněžkou. Ještě po první světové válce tu stála obyčejná malá chalupa s chlévem a ševcovskou živností. Rostoucí zájem hostů přesvědčil Rudolfa Mohorna k přestavbě domu na dvoupodlažní pension.

V Peci pod Sněžkou žijeme více než 25 let a v gastronomii se pohybujeme celý život. O pension Čertice se staráme již sedmým rokem. 


Vybavení pensionu

Náš pension Vám nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových nebo čtyřlůžkových pokojích se společnou koupelnou (v pensionu se nachází 3 koupelny a 4 toalety), přičemž ručníky na pokojích jsou samozřejmostí. V celém pensionu je k dispozici wi-fi připojení, které je zdarma. Pension umožňuje ubytování až 34 osob. Možnost ubytování školních skupin s plnou penzí a celodenním pitným režimem. Pension Čertice poskytuje ubytování v prakticky zařízených pokojích s výhledem do okolní krajiny.

Po celý den se můžete přijít občerstvit k nám do restaurace, ale musíme Vás upozornit, že kreditní karty neakceptujeme (bankomaty ČSOB, KB, Moneta jsou vzdáleny do 10ti minut chůze od pensionu).

Pro menší návštěvníky jsou zde připraveny deskové hry a televizní programy s pohádkami pro nejmenší, ale i pro větší děti. 

Venkovní vybavení obsahuje grill, velký krytý altán, dětské hřiště, houpačku a trampolínu.

Parkování je možno přímo u pensionu na vlastním parkovišti zdarma.

Celý pension je plně nekuřácký!


Aktivity v okolí

Pension Čertice se nachází 200 metrů od zastávky bezplatného skibusu, který zajišťuje spojení s 3 minuty jízdy vzdáleným lyžařským areálem SkiResort Černá hora - Pec, kde je k dispozici lyžařská půjčovna a škola. Stejných 300 metrů dělí ubytování od wellness centra a o dalších 200 metrů dále najdete bobovou dráhu a 4 bowlingové dráhy a tenisový kurt s úmělým povrchem. Přibližně 2 km je od pensionu vzdálená sjezdovka Portášky. Ve vdálenosti 1,5 kilometru od pensionu se nachází lanová dráha Sněžka.

(více o možnostech SkiResortu najdete na https://www.skiresort.cz/sluzby/)