O NÁS

Říká se, že do dřevěného domu za řekou jezdila mladá malířka, kterou ostatní hosté oslovovali "naše malá čertice".

Základ dřevěného domu je starší než 200 let a pension Čertice je dokladem stavitelství z počátků cestovního ruchu pod Sněžkou. Ještě po první světové válce tu stála obyčejná malá chalupa s chlévem a ševcovskou živností. Rostoucí zájem hostů přesvědčil Rudolfa Mohorna k přestavbě domu na dvoupodlažní pension.

V Peci pod Sněžkou žijeme již více než 25 let a v gastronomii se pohybujeme celý život. O pension Čertice se staráme již šestým rokem. 


Vybavení pensionu

Náš pension Vám nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových nebo čtyřlůžkových pokojích se společnou koupelnou (v pensionu se nachází 3 koupelny a 4 toalety), přičemž ručníky na pokojích jsou samozřejmostí. V celém pensionu je k dispozici wi-fi připojení, které je zdarma. Pension umožňuje ubytování až 34 osob. Možnost ubytování školních skupin s plnou penzí a celodenním pitným režimem. Pension Čertice poskytuje ubytování v prakticky zařízených pokojích s výhledem do okolní krajiny.

Po celý den se můžete přijít občerstvit k nám do restaurace, ale musíme Vás upozornit, že kreditní karty neakceptujeme (bankomaty ČSOB, KB, Moneta jsou vzdáleny 10 minut chůze od pensionu).

Pro menší návštěvníky jsou zde připraveny deskové hry a televizní programy s pohádkami pro nejmenší, ale i pro větší děti. 

Venkovní vybavení obsahuje grill, velký krytý altán, dětské hřiště, houpačku a trampolínu.

Parkování je možno přímo u pensionu na vlastním parkovišti zdarma.

Celý pension je plně nekuřácký!


Aktivity v okolí

Pension Čertice se nachází 200 metrů od zastávky bezplatného skibusu, který zajišťuje spojení s 3 minuty jízdy vzdáleným lyžařským areálem SkiResort Černá hora - Pec, kde je k dispozici lyžařská půjčovna a škola. Stejných 300 metrů dělí ubytování od wellness centra a o dalších 200 metrů dále najdete bobovou dráhu a 4 bowlingové dráhy a tenisový kurt s úmělým povrchem. Přibližně 2 km je od pensionu vzdálená sjezdovka Portášky. Ve vdálenosti 1,5 kilometru od pensionu se nachází lanová dráha Sněžka.

(více o možnostech SkiResortu najdete na https://www.skiresort.cz/sluzby/)